Kurs
Pracuj zdalnie

Odcinek 4:
"Przygotowanie sprzętowe do pracy zdalnej"

To też budowanie fundamentu dla Twojego i współpracowników komfortu.


Materiały dodatkowe

Internet, internet i jeszcze raz internet 

Musisz mieć najszybsze możliwe łącze wszędzie. W miejscach gdzie masz przebywać stacjonarnie oraz poza nimi. Słabe łącze internetowe uniemożliwia pracę zdalną lub jest źródłem frustracji i znacznie pogarsza relacje z pracodawcami, współpracownikami czy partnerami. Sprawdź prędkość internetu używając Speed test . Ustaw router w najlepszym miejscu. Sprawdź jakiego internetu potrzebujesz, jaki działa najlepiej w tych miejscach i kup najlepiej oferty bez ograniczeń prędkości czy danych lub przekonaj pracodawcę aby o to zadbał bo to w jego interesie


Kliknij i dowiedz się jak i gdzie ustawić router


Kliknij i porównaj oferty internetu domowego


Kliknij i porównaj oferty internetu mobilnego


Sprawdź jakim sprzętem dysponujesz

I jakie są jego możliwości zanim zdecydujesz się kupować coś nowego. Może się okazać, że w szufladzie masz starego laptopa, który nie nadawał się do gier ale spokojnie wystarczy do maili, edycji dokumentów, połączeń na komunikatorach etc. Możesz tam mieć też stare smartfony. Zrób inwentaryzację, opisz swoje potrzeby i sprawdź czego naprawdę jeszcze potrzebujesz. Pamiętaj, że najczęściej ludzie nie wykorzystują większości możliwości sprzętów, które mają gdy zastępują je nowymi. Nawet jeśli potrzebujesz sprzętu do bardziej zaawansowanych prac niż edycja dokumentów, komunikacja online etc. to i tak warto sprawdzić wydajność i stan starego sprzętu zanim kupisz nowy. 


Kliknij - tutaj znajdziesz programy do sprawdzania stanu Twojego komputera czy laptopa


Kliknij i dowiedz się jak sprawdzić wydajność Twojego smartfona


Kup dobre słuchawki z mikrofonem

Na kablu lub bluetooth niezbędne do wszelkich połączeń audio i wideo. Jeśli masz dużo takich połączeń do kup dwie pary słuchawek bluetooth żeby jedne zawsze były naładowane.


Korzystaj przed zakupem słuchawek z rankingów jak ten :

https://www.skapiec.pl/cat/26148-sluchawki-z-mikrofonem/ranking.html

Kup powerbank

A jeśli chcesz być cyfrową nomadką czy nomadem to też taki solarny. Dbaj o baterie w swoich sprzętach i ustaw w nich oszczędzanie energii tak by pracowały jak najdłużej dając Ci jak najwięcej niezależności.


Tutaj znajdziesz ranking powerbanków 2020 :

https://www.pcworld.pl/ranking/Ranking-powerbankow-2020-Jaki-powerbank-kupic-Najlepszy-powerbank-2020,406172.html


Jeśli zamierzasz pracować w podróży zadbaj nie tylko na jak najdłuższy czas pracy na bateriach urządzeń ale też jak najmniejszy ich ciężar. Jeśli marzysz o pracy na słońcu pamiętaj, że Twój laptop powinien mieć dodatkową podkładkę chłodzącą i matowy ekran.


Kup dobry plecak - najlepiej z panelem solarnym w klapie i możliwością ładowania sprzętów.

Kup małą drukarkę jeśli musisz coś drukować.

Kup przenośny modem do internetu.

All Rights Reserved 2022 ©PracujZdalnie.net

Radek Kobiałko

Marketing Heroes