Kurs
Pracuj zdalnie

Odcinek 9:
"Organizacja pracy"

W pracy zdalnej nikt, tak naprawdę, za Was tego nie zrobi. Te materiały dodatkowe są uzupełnieniem odcinka 8 "Jak dobrze zarządzać swoim czasem".


Materiały dodatkowe

Wyłączaj na czas pracy wszystkie nie związane z nią powiadomienia

Te z mediów społecznościowych i wszelkie inne nie związane z pracą czy potrzebą ważnego kontaktu z najbliższymi. Powiadomienia to samo zło i największa przeszkoda dla pracy w trybie zdalnym czy home office. Pozytywnym skutkiem ubocznym może być to, że po godzinach pracy coraz częściej będziesz zapominać o przywróceniu powiadomień aż zapomnisz w ogóle uwalniając się od nich.


To powiadomienia odpowiadają bowiem w znacznej mierze za skuteczne uzależnienie od internetu i ciągłej potrzeby nowych informacji. Zauważ, że mechanizm przeciągania w dół danej aplikacji czy strony ściany z wiadomościami na FB np. jest pomyślany by uzależniać tym samym mechanizmem co przeciąganie w dół wajchą automatu - jednorękiego bandyty w kasynach - z ciągłą nadzieją na wygraną.

Dbaj o to by Twoje urządzenia były w pełni naładowane oraz oczyszczone ze wszystkiego co może spowalniać ich pracę.

Optymalizuj prędkość łącza internetowego

Jeśli potrzebujesz szybkiego łącza internetowego to sprawdź prędkość internetu używając np. www.speedtest.pl w miejscu gdzie będziesz pracować zanim zaczniesz. Czasem kilka metrów ma duże znaczenie dla jakości połączenia. Jeśli pracujesz w domu to ustaw router tak by najlepszy zasięg miał w miejscu gdzie najczęściej pracujesz.


Kliknij i poznaj najlepsze programy do organizacji pracy

Pracuj w chmurze

I bądź zalogowana/y na to samo konto na wszystkich urządzeniach tak by swobodnie między nimi przenosić pracę kontynuując ją.


Kliknij i dowiedz się więcej o pracy w chmurze Google

Rób plany i podsumowania

Dzień wcześniej podsumuj co zrobiłąś/eś i rozpisz plan na kolejny dzień.


Jeśli pracujesz nad jakimś projektem rozłożonym w czasie to ustaw sobie minimum jakie codziennie musisz zrobić dla jego rozwoju. Ustalając je postaraj się by było to naprawdę minimum osiągalne przy gorszym samopoczuciu czy trudniejszym dniu.

Dostosuj miejsca pracy do potrzeb

Zależnie od tego czy musisz pisać, oglądać, czytać czy też łączyć się z kimś czy nagrywać.

All Rights Reserved 2022 ©PracujZdalnie.net

Radek Kobiałko

Marketing Heroes